Co je TEDx

Co je TEDxWomen

TEDxWomen je TEDx konference, která kombinuje živá vystoupení a online přenos TEDWomen - jednodenní konference sestavené TEDem a Pat Mitchell. Letos se bude TEDWomen konat 5. prosince 2013 v San Francisku. 

Co je TEDx, x = nezávisle organizované setkání

TEDx je platforma, která vznikla v duchu motta „Myšlenky hodné šíření". Jde o lokálně organizovaná setkání, na kterých se scházejí lidé, aby sdíleli zážitek podobný konferenci TED. Setkání TEDx kombinují TEDTalks videa a živé řečníky ve snaze iniciovat hodnotné diskuze a kontakty v rámci malé skupiny. Tato lokálně a nezávisle organizovaná setkání používají značku TEDx, kde x = nezávisle organizované TED setkání. Konference TED poskytuje obecná doporučení pro TEDx platformu, ale jednotlivá TEDx setkání jsou organizována nezávisle. (Platí určitá pravidla a regulace.) 

Co je TED

TED je nezisková organizace, která je oddaná „Myšlenkám hodným šíření". TED začal před 30 lety jako čtyřdenní konference v Kalifornii a od té doby se rozrostl do mnohých iniciativ, aby  mohl podporovat zmíněné myšlenky. Každý rok jsou na dvě TED konference pozváni přední světový myslitelé a muži a ženy činu, aby během 18 minut promluvili o různorodých tématech. Mnoho z těchto příspěvků je následně zpřístupněno zdarma na TED.com. Mezi řečníky TED se objevili Bill Gates, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende či Gordon Brown. Konference TED2014 uskuteční ve Vancouveru v Kanadě společně se simultánním vysíláním TEDActive v sousedním Whistleru. TEDGlobal 2014 se uskuteční v Rio de Janeiru v Brazílii. 

Mediální iniciativy TED zahrnují TED.com, kde jsou každý den zveřejňovány nové TEDTalks videa; Open Translation Project, který zajišťuje titulky, interaktivní přepisy a překlady od dobrovolníků z celého světa; a TEDBooks - krátké e-knihy shrnující významné myšlenky. TED každoročně uděluje ocenění TED Prize, které výjimečným jedincům s přáním změnit svět dává příležitost proměnit svá přání v činy; TEDx, který nabízí jedincům nebo skupinám možnost organizovat lokální, nezávislá TEDu podobná setkání po celém světě; a TED Fellows program, který pomáhá inovátorům z celého světa umocnit dopad jejich pozoruhodných projektů a aktivit. 

Sledujte TED na Twitteru a Facebooku.

Pro informace o nadcházejících TED konferencích klikněte zde

Registrace
06 | 12 | 2013
UMPRUM, Brno